2014

SAMPO Székesfehérvári Finnbarátok Köre 2014. április 1-jén alakult meg 10 fővel mint civil társaság

Az ismeretek továbbadására nagyszerű lehetőség a Vörösmarty Könyvtárban szervezett előadások sorozata. A könyvtárral együttműködési megállapodásunk van, amely biztosítja a lehetőséget ezek megtartására. Így került sor az elmúlt években: Finnország építészete, finn festészet ( Akseli Gallen -Kallela), Sibelius est, elmélkedés a finnugor nyelvrokonság szerepéről, finn irodalom és kultúra. Fontosnak tartjuk, hogy minden évben megünnepeljük a Kalevala elkészültének napját, illetve Finnország függetlenségének évfordulóját. Két-két alkalommal tanulók is részt vettek ezeken az ünnepeken ( a Széna téri Általános Iskola tanulói és a Kodály Zoltán Általános Iskola és Gimnázium tanulói) , szereplésükkel színesítették az alkalmat.