A SAMPO Egyesület "tollából"

Ez év április elsején volt 10 éve, hogy megalakult a Sampo Székesfehérvári Finnbarátok Köre. Erre a jubileumi ünnepre meghívtuk Pertti Anttinen urat, Finnország magyarországi nagykövetét, és kedves feleségét. Meghívásunkat elfogadták, és együtt ünnepeltek velünk.

Az alkalmon jelen volt Lehrner Zsolt alpolgármester, köszöntőt mondott Bencze András ev. egyház vezető lelkésze, majd Prépost Károlyné a barátikör elnöke köszöntötte a jelenlévőket.

Baráti körünk ajándékát, a SAMPO feliratú pólót (amit a jelenlévő barátikör tagjai viseltek) adtuk át nagykövet úrnak. Ezt az ebéd követte, és beszélgetés.

Mindezek után került sor baráti körünk bemutatására, beszámoló az elmúlt 10 évről. A vetített képeken mindenki tudta követni a felsorolt eseményeket, és újra "megélni" azokat.

Az alkalmat egy "játékkal" zártuk, amit nagykövet úr felesége, Katriina vezetett. A játékos, énekes befejezésnek nagyon mély mondanivalója volt.

Nagykövet úr, felesége, és baráti körünk elnöksége dr. Cser-Palkovics András polgármester meghívására részt vett a városházán tett látogatáson. Az elmúlt 10 év „érétékelése” mellett szót ejtettünk a jövőről is.

Vendégeinkkel megnéztük a horgonyt is, ami Kemi ajándéka városunknak. A 40 évvel ezelőtt kapott „ajándék” augusztusban egy új, ismeretekben gazdagabb táblát kap.

Itt köszöntünk el Tőlük.
VISZONTLÁTÁSRA Nagykövet Úr!

Megvalósult a Magyar Kormány támogatásával.